Alkoholizm

Możliwość komentowania Alkoholizm została wyłączona 111
Alkoholizm
1 vote, 7.00 avg. rating (73% score)

Alkoholizm (6)Otaczający świat niesie za sobą coraz więcej różnego rodzaju pokus i nałogów. To, czy im ulegamy, zależy przede wszystkim od nas samych, choć kwestia ta nie zawsze jest tak prosta i oczywista. Jednym z najczęstszych i najtrudniejszych do wyleczenia uzależnień od lat pozostaje alkoholizm.

Mimo licznych programów profilaktycznych i kampanii społecznych, wciąż istnieje duża nieświadomość społeczna w tej kwestii. Wielu osobom trudno zrozumieć, że alkoholizm to choroba, którą trzeba leczyć, jak każdą inną i bez specjalnej terapii niewielka jest szansa na szczęśliwe zakończenie. Aby ją jednak podjąć niezbędne jest przyznanie się przed samym sobą do problemu, z czym również najczęściej bywa problem. Część osób wypiera po prostu ten fakt ze świadomości.

Dodatkowo sprawę pogarsza istniejące w naszej kulturze przyzwolenie na picie alkoholu przy wielu okazjach. Sprawa wymyka się jednak często spod kontroli, spożywanie tzw. procentów staje się systematyczne i nie ma tu znaczenia ich ilość. Silna potrzeba wypicia codziennie lampki dobrego koniaku czy wina to już sygnał, którego nie wolno zbagatelizować.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin