Długi powodują choroby. Poziom zadłużenia wpływa na zły stan zdrowia fizycznego

Możliwość komentowania Długi powodują choroby. Poziom zadłużenia wpływa na zły stan zdrowia fizycznego została wyłączona 2
Długi powodują choroby. Poziom zadłużenia wpływa na zły stan zdrowia fizycznego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Naukowcy alarmują, że zadłużenie może mieć bardzo niebezpieczny wpływ nie tylko na zdrowie psychiczne ale także fizyczne młodych ludzi. Wyniki takich badań zostały opublikowane w amerykańskim magazynie „Social Science and Medicine”. Dlatego istotne jest aby zrozumieć jakie skutki niesie za sobą zaciąganie kolejnych kredytów.
Długi niebezpieczne dla zdrowia

Obecna ekonomia jest napędzana przez długi, a coraz rosnący wzrost zobowiązań wśród młodych ludzi powoduje pogorszenie się ich stanu zdrowia. Dotychczas badania koncentrowały się przede wszystkim na wpływ długów na zdrowie psychiczne. Jednak autorzy raportu zamieszczone w „Social Science and Medicine” posiłkując się wieloletnimi badaniami na temat u National Longitudinal Study of Adolescent Health odkryli negatywny wpływ także na zdrowie fizyczne.
Wszystkiemu winny jest stres

Okazuje się, że badani w grupie wiekowej 24-32 lata, którzy odpowiadali na pytanie związane z osobistym zadłużeniem wykazali wyjątkowy wysoki poziom zdenerwowania. Na podstawie wyników badań zaobserwowano, że osoby mające bardzo duże zobowiązania odczuwały większy stres a także uwydatniały się u bardziej objawy depresji. Również gorzej oceniały one swój ogólny stan zdrowia w porównaniu do osób mniej zadłużone.
W zdrowym ciele zdrowy duch

Badania ciśnienia u młodych osób których poziom zadłużenia wynosił od mniej niż 1000 dolarów do 250 tysiąca dolarów i więcej pokazywało wyższe rozkurczowe ciśnienie krwi. Jest to bardzo negatywny czynnik gdyż może zwiększyć w przyszłości ryzyko nadciśnienia tętniczego oraz udaru mózgu. Dlatego z badań można wysnuć jeden wniosek, że kredyty wcale nie są takie korzystne dla zdrowia.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin