MENOPAUZA

Możliwość komentowania MENOPAUZA została wyłączona 101
MENOPAUZA
1 vote, 7.00 avg. rating (73% score)

dentysta (4)Jeszcze wcale nie tak dawno kobieta, która przeszła menopauzę uznawana była za kobietę starą. Dziś sprawy mają się zupełnie inaczej?kobieta pięćdziesięcioletnia jest jeszcze ?czynna? zawodowo, często bardzo jeszcze atrakcyjna, zadbana i mająca ciągle plany na przyszłość?menopauza wpływa właściwie tylko na zdrowie i samopoczucie, a nie jak kiedyś także na życie społeczne kobiety.
Przyczyną problemów jest zanik produkcji estrogenów, czyli hormonów płodności, które niestety mają wpływ także na samopoczucie kobiety a nie tylko na płodność.
Różne kobiety mają różne problemy, ale najczęściej powtarzające się to uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, kłopoty ze snem a także chwiejność emocjonalna?nie wszystkie kobiety mogą przyjmować hormony, aby to wszystko uregulować (przeciwwskazaniem do stosowania hormonalnej terapii zastępczej są skłonności do nowotworów: piersi i macicy), ale są także terapie naturalne takie jak np. stosowanie fitohormonów czyli substancji znajdujących się w niektórych roślinach a działających jak estrogeny (można je znaleźć w preparatach sojowych – Soyfem, Climagyn, a także w preparatach z czerwonej koniczyny ? Mabelle, Red Clover).
Poza preparatami stosowanymi doustnie, dobrze także na samopoczucie kobiet w tym wieku mają wpływ ćwiczenia fizyczne tak zwana cantienica, joga hormonalna, pelvicore?

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin