Operacje chirurgiczne

Możliwość komentowania Operacje chirurgiczne została wyłączona 117
Operacje chirurgiczne
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

operacje-chirurgiczne-4Nikomu nie życzę tego, by kiedykolwiek wylądował na stole operacyjnym. Wiem jednak, że część z nas – i to być może sporą cześć z nas – niestety taka sytuacja spotka. Co wtedy?

Operacje chirurgiczne to trudny temat. O niebezpieczeństwie z nimi związanych nie trzeba mówić, jednak niebezpieczeństwo związane z ich nieprzeprowadzeniem bardzo często jest jeszcze wyższe. W końcu nie operuje się ludzi zdrowych, prawda?

Chirurg nie ma prostej pracy. Nie dość, że odpowiednie przygotowanie do zawodu trwa naprawdę długie lata, to jeszcze cały czas ciąży na nim strasznie wysoka presja środowiska, a także obciążenie psychiczne, nie wspominając o fizycznym. Niektóre operacją trwają długie godziny, a przy stole trzeba wystać, ręka nie może zadrżeć, umysł nie może się zaćmić – przez cały czas musi być jasny i bystry, bo przecież każdą złą decyzją, każdym nieprzemyślanym ruchem mogą zagrozić życiu pacjenta. Bycie chirurgiem nie jest proste, a jeszcze bycie dobrym chirurgiem… to już w ogóle. Ale tacy są.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin