Opieka medyczna

Możliwość komentowania Opieka medyczna została wyłączona 66
Opieka medyczna
1 vote, 6.00 avg. rating (68% score)

opieka-medyczna-4Wiele (zwłaszcza większych) firm współpracuje z placówkami medycznymi, oferując swoim pracownikom pakiety medyczne. Za dodatkową opłatą możliwe jest także objęcie taką usługą członków najbliższej rodziny pracownika.

Na czym polegają pakiety medyczne?

W ramach pakietów medycznych oferowana jest pracownikom (oraz ewentualnie ich rodzinom) opieka medyczna w postaci szybkiego dostępu do lekarza pierwszego kontaktu oraz lekarzy specjalistów. Pracownik powołując się na posiadaną kartę lub też numer umowy może w razie potrzeby umówić szybką wizytę u lekarza. Wiele z placówek medycznych w umowie określa maksymalny czas oczekiwania na wizytę, który z reguły jest raczej krótki, co jest niezwykle korzystne dla pacjenta. W ramach takiego pakietu finansowane jest leczenie i niektóre, ściśle określone procedury medyczne i zabiegi.

Placówki medyczne organizują także niezbędne badania pracownicze, udzielając przedsiębiorcy wsparcia przy spełnianiu wymogów prawa w zakresie wstępnych i okresowych badań lekarskich.

Osoba odpowiedzialna za organizację opieki medycznej dla pracowników, wybierając spośród wielu ofert powinna wziąć pod uwagę nie tylko aspekt finansowy, ale także zakres tej opieki i łatwy dostęp placówek dla pracowników. Jeśli najbliższy punkt, w którym oferowane są pacjentom świadczenia zdrowotne, znajduje się w znacznej odległości od miejsca zamieszkania większości pracowników, to opieka medyczna ma charakter fikcyjny.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin