Rehabilitacja sportowa

Możliwość komentowania Rehabilitacja sportowa została wyłączona 70
Rehabilitacja sportowa
1 vote, 5.00 avg. rating (63% score)

Czym jest rehabilitacja sportowa?

Po urazach sportowych nasze mięśnie, stawy i kości nie są sprawne w przysłowiowych „stu procentach”. Potrzebują one regeneracji, by mogły pracować z taką samą intensywnością jak przed uszkodzeniem. Najlepszym sposobem na poprawę kondycji naszych kończyn lub innych uszkodzonych partii ciała jest skuteczna rehabilitacja, prowadzona przez specjalistę w tej dziedzinie.
Tego rodzaju rehabilitacja sportowa ukierunkowana jest na usprawnienie i szybszy proces regeneracji naszego ciała, po przebytych urazach lub operacjach. Pomaga ona w powrocie do normalnego funkcjonowania i poprawnego wykonywania podstawowych czynności takich jak chodzenie, czy chwytanie w rękę przedmiotów. W przypadku sportowców służy ona jak najszybszemu powrotu do całkowitej sprawności ruchowej, oraz uniknięciu podobnych urazów w przyszłości.
Rehabilitacja sportowa, to także specyficzny, funkcjonalny trening, który skupia się na danej dyscyplinie sportowej lub określonej aktywności.Treningi takie mogą być ukierunkowane na przykład na jazdę na nartach, taniec lub grę w piłkę nożną. Przed rozpoczęciem tego rodzaju treningów lekarz powinien udzielić dokładniej oceny zdolności motorycznych zainteresowanego. Ten sam test przeprowadza się również po zakończeniu ćwiczeń, co pozwala przeanalizować uzyskane postępy i odpowiednio modyfikować dalszy plan treningowy.
Trening funkcjonalny pomaga w poprawie szybkości, wytrzymałości, siły, koordynacji i wielu innych czynników składających się na naszą ogólną kondycję. Jego celem jest zapobieganie kontuzjom oraz zmniejszenie zużycia mięśni i stawów. Dzięki rehabilitacji sportowej możemy cieszyć się zdrowiem i kondycją na dłużej.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin