Sprawdź, co musisz wiedzieć przed remontem podłogi

Możliwość komentowania Sprawdź, co musisz wiedzieć przed remontem podłogi została wyłączona 57
Sprawdź, co musisz wiedzieć przed remontem podłogi
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

Gdy już każdy krok powoduje skrzypienie podłogi, a każde spojrzenie w dół sprawia, że myślami odpływasz w stronę pięknych paneli widzianych ostatnio w sklepie budowlanym, to znak, że czas na wymianę podłogi. Z tym przedsięwzięciem na pewno warto zaczekać na odpowiedni moment – na przykład na to, by przy okazji przemalować ściany lub wymienić meble, bo podłoga to jeden z najbardziej czasochłonnych remontów.

Wymiana podłóg to jedna z najtrudniejszych decyzji, ponieważ jest to przedsięwzięcie kosztowne i wymagające wyniesienia mebli z pomieszczenia na przynajmniej kilka dni. Samo pozbycie się starych paneli czy płytek przy pomocy łomu albo młota udarowego nie powinno sprawiać większych kłopotów. Nieco trudniejsze jest położenie nowej warstwy. Dobrze się zastanów, zanim wybierzesz jakikolwiek materiał na podłogę do pokoju, łazienki czy kuchni, bo decyzja ta może zaważyć na kolejnych wielu latach jej użytkowania. Doświadczenie pokazuje, że niezbyt dobrym pomysłem są białe lub bardzo jasne płytki w kuchni czy przedpokoju, ponieważ bardzo widać na nich każde zabrudzenie. Czasem lepiej jest zainwestować w dobrą, drewnianą podłogę z litego drewna, ale tylko pod warunkiem, że masz świadomość jakiego rodzaju konserwacji ona wymaga i podejmujesz się robienia tego. W przeciwnym razie – wybierz lepiej panele lub podłogę PCV. Zobacz ciekawe pomysły na remontowanie tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/remont/.

Remont podłogi zawsze wiąże się z koniecznością wyrównania tego, co znajduje się pod właściwą podłogą. Nierzadko będzie ona wymagała wylania wylewką samopoziomującą w celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. W kuchni i łazience koniecznie należy też położyć warstwę chroniącą przed zamakaniem, na wypadek jakiejkolwiek awarii hydraulicznej. Wymiana podłogi może być też okazją do modyfikacji swojego systemu grzewczego w domu lub mieszkaniu. Ogrzewanie podłogowe w wielu przypadkach może rozwiązać problem mieszkania trudnego do dogrzania, ale wymaga instalacji przez doświadczonych fachowców. W przypadku podłogi najlepiej zdać się na specjalistów – samodzielne próbowanie położenia jej może się skończyć niedoskonałościami, które szybko się ujawnią i będą powodować dyskomfort użytkowania.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin