TRĄDZIK

Możliwość komentowania TRĄDZIK została wyłączona 135
TRĄDZIK
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

Tabletki calominal (9)To, że trądzik jest chorobą bardzo młodych i młodych ludzi to stereotyp. Trądzik można mieć nawet po pięćdziesiątce.
Zaczyna się od fazy zaskórnikowej, czyli od mikrozaskórników otwartych (tych z widoczną czarną ?główką?) lub zamkniętych (z białą lub cielistą ?główką?), następnym stadium jest postać grudkowa, następnie grudkowo- krostkowa aż do torbielowatej, która powoduje na skórze bolesne nacieki, a najcięższą formą trądziku jest trądzik piorunujący, który objawia się także bólami mięśniowymi i gorączką. Przyczyny jego powstawania są różne: może to być zaburzona produkcja serum (zwiększenie produkcji łoju), zbyt szybkie rogowacenie ujść mieszków łojowych lub zasiedlenie skóry przez beztlenowe bakterie. U różnych chorych różne mogą być też przyczyny zaostrzania się choroby: na przykład pod wpływem słońca (opalanie), pod wpływem zjedzenia określonych produktów spożywczych (mleko, ostre przyprawy) lub pod wpływem stresu.
Najskuteczniejszą terapią przeciw trądzikowi jest podawanie tabletek z izotretynoiny; kuracja trwa zwykle około pół roku i musi być przeprowadzona pod kontrolą lekarską, gdyż lek ten może mieć działania niepożądane.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin