Dokuczliwa zgaga

Możliwość komentowania Dokuczliwa zgaga została wyłączona 82
Dokuczliwa zgaga
1 vote, 3.00 avg. rating (53% score)

zdrowie (16)Zgaga najczęściej dokucza nam, gdy za dużo zjemy i gdy posiłek jest ciężkostrawny, ale zdarza się, że potrafi ?trzymać? cały dzień i jest to bardzo niekomfortowe uczucie. Na szczęście znane są już sposoby na radzenie sobie z taką dolegliwości.
Zgaga powstaje wówczas, gdy dieta obfituje w pokarmy, które zwiększają wydzielanie kwasów trawiennych (zwłaszcza solnego). Pokarmy, które przyczyniają się do tego zjawiska to głównie dania smażone, marynaty, buliony a także żywność bardzo przetworzona taka jak chińskie zupki w proszku, sosy w proszku i inne podobne, które zawierają glutaminiam sodu oraz dużą ilość konserwantów, a składniki te podrażniają błonę śluzową żołądka i wywołują nadkwasotę. Zgagę nasilają się także soki owocowe zwłaszcza te kupowane w kartonach.
Sama zgaga wcale nie musi związana być z jakąś chorobą czy złą pracą układu trawiennego a potęgować ją mogą po prostu złe nawyki i styl życia na przykład picie mocnej kawy i herbaty, alkoholu, palenie papierosów. Stres także nie pomaga w walce z tymi dolegliwościami?

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin