Nagroda Darwina – kto umrze w najgłupszy sposób?

Możliwość komentowania Nagroda Darwina – kto umrze w najgłupszy sposób? została wyłączona 187
Nagroda Darwina – kto umrze w najgłupszy sposób?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (21)Przyznawana od wielu lat Nagroda Darwina to wciąż temat licznych kontrowersji związanych z zasadnością przyznawania takiej nagrody. Nagroda ta przyznawana jest ni mniej, ni więcej osobie, która umrze w najgłupszy sposób. Nie trudno się, więc dziwić, że opozycjonistów takich nagród nie brakuje.

Nasze zdrowie jest bardzo istotne, to nie ulega wątpliwości. Dlatego właśnie tak wiele nagromadziło się już niepochlebnych opinii na temat tego konkursu. Jest to bowiem jawna kpina ze śmierci, ze zwykłej ludzkiej tragedii, która przecież dla rodziny zmarłej osoby była wielkim ciosem, niezależnie od tego jak zmarła ta osoba.

Oczywiście medycyna zna wiele przypadków zgonów, które być może faktycznie można by uznać za niemalże śmieszne. Nie możemy jednak zapomnieć, że nie jest to w żaden sposób temat śmieszny czy zabawny, a na pewno nie jest to odpowiedni materiał by tworzyć na jego podstawie nagrody. Nie dziwne, więc, że tak wiele osób coraz głośniej mówi o tym, żeby w końcu zlikwidować tą nagrodę i ukrócić takie praktyki.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin