Psycholog – Włocławek

Możliwość komentowania Psycholog – Włocławek została wyłączona 315
Psycholog – Włocławek
1 vote, 2.00 avg. rating (48% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERACzy warto zostać psychologiem?
Zastanawiasz się, na jakie studia się wybrać? Szukasz intratnego zawodu, który gwarantuje dobre zarobki, pozycję i prestiż? Ulegasz modzie na najpopularniejsze kierunki studiów? Odpowiedź twierdząca na powyższe pytania może skłaniać do studiowania psychologii, jednak nie są to studia dla wszystkich. Do kogo skierowania jest ich oferta?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że rynek psychologiczny w Polsce jest już przesycony specjalistami. By zdobyć doświadczenie konieczne w tej branży trzeba starać się o staże i praktyki ? najlepiej już w trakcie okresu studenckiego. Co gorsza, są one zwykle bezpłatne. Jednak samo doświadczenie nie jest wystarczające, by być dobrym psychologiem. Zawód psychologa wiąże się z koniecznością doszkalania się ? warsztaty, szkolenia i kosztowne kursy są niezbędne, aby podnosić swe kwalifikacje psychologiczne.

Trzeba podkreślić, że zawód psychologa jest zawodem zaufania publicznego, co obarczone jest dużą, społeczną odpowiedzialnością. Podlega on kodeksowi etyczno-zawodowemu, który zobowiązuje go do przestrzegania kilku elementarnych zasad, oraz ustawie o zawodzie psychologa. Psycholog zobowiązany jest w swej pracy do zachowania tajemnicy zawodowej i poufności przeprowadzanych badań. Przede wszystkim nie może on szkodzić swoim pacjentom. Podsumowując ? jest to zawód dla pasjonatów, gotowych szkolić się przez całą drogę zawodową, dla osób prawych i moralnych.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin