Rehabilitacja dzieci z autyzmem

Możliwość komentowania Rehabilitacja dzieci z autyzmem została wyłączona 71
Rehabilitacja dzieci z autyzmem
1 vote, 4.00 avg. rating (58% score)

Rehabilitacja dzieci z autyzmem

Autyzm to zaburzenia rozwojowe, których przejawami są przede wszystkim trudności w komunikowaniu się z innymi ludźmi, przejawianiu jakichkolwiek uczuć, zainteresowań czy też alienacja. Choroba ta ujawnia się w ciągu pierwszych lat życia dziecka. Występuje częściej u chłopców niż dziewczynek. Przyczyny autyzmu nie są dokładnie znane, jednakże przyjmuje się, iż za jego obecność odpowiadają czynniki genetyczne, infekcyjne oraz te związane bezpośrednio z przebiegiem ciąży czy porodu.

Rehabilitacja dzieci z autyzmem powinna zacząć się od wyjaśnienia ich rodzicom zachowań towarzyszących chorobie. To oni zazwyczaj pełnią kluczową rolę w leczeniu dziecka. Należy jednak pamiętać, iż autyzm to choroba, która nie jest w pełni uleczalna, można jednak zatrzymać stadium rozwoju choroby lub ją stymulować poprzez różne terapie. Rehabilitacja dzieci z autyzmem może odbywać się na wiele sposobów, jednak każdy przypadek jest inny i dobranie odpowiedniego leczenia nie jest łatwe.

Najpopularniejszymi sposobami leczenia autyzmu są terapie behawioralne, edukacyjne i rehabilitacyjne. Zazwyczaj leczenie takie odbywa się w specjalnych ośrodkach poświęconych autyzmowi. Innymi pomocnymi przykładami terapii są zajęcia plastyczne, muzyczne, logopedyczne, dogoterapia czy też hydroterapia.

Należy pamiętać, że im wcześniej u dziecka zostanie zdiagnozowany autyzm bądź zostanie skierowane do specjalnego ośrodka, które dobierze do niego odpowiednią terapię, tym wyższe prawdopodobieństwo, że objawy choroby zostaną wyeliminowane bądź złagodzone.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin