TARCZYCA

Możliwość komentowania TARCZYCA została wyłączona 81
TARCZYCA
1 vote, 7.00 avg. rating (73% score)

diabetolog-krakow-4Kłopoty z gruczołem tarczycy częściej dotykają kobiety niż mężczyzn. Są to problemy z nadczynnością, niedoczynnością lub guzkami tarczycy. Niektóre te schorzenia trzeba będzie leczyć operacyjnie?
Typowymi objawami kojarzonymi ze złym funkcjonowaniem tego narządu są:
Niepokojące chudnięcie Momo, że nie stosuje się żadnej diety odchudzającej, rozdrażnienie bez konkretnego powodu, uczucie, że serce bije jakoś nieregularnie, powiększający się obwód szyi (wole) lub twardy guzek na szyi; zadyszka przy najmniejszym wysiłku, który dotychczas nie sprawiał najmniejszego kłopotu na przykład wejście po schodach.
Operacja konieczna jest w przypadku stwierdzenia, po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych badań, nowotworu tarczycy, a także, gdy gruczoł tarczycy rozrasta się w śródpiersiu lub poza mostkiem, a także, gdy tarczyca po powiększeniu uciska drogi oddechowe, utrudnia oddychanie, co może prowadzić po prostu do uduszenia.
Operacji nie trzeba się obawiać ani komplikacji po zabiegu, gdyż dzisiejsze nowoczesne metody (na przykład neuromonitoring) minimalizują ryzyko jakichkolwiek powikłań pooperacyjnych.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin