Zastosowanie ziół w medycynie

Możliwość komentowania Zastosowanie ziół w medycynie została wyłączona 274
Zastosowanie ziół w medycynie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (17)Od tysiącleci różne rośliny były używane do leczenia chorób. Pozytywne działanie wielu z nich zostało potwierdzone przez badania naukowe. Kiedy warto sięgać po zioła, żeby poprawić swoje zdrowie?

Zioła mogą mieć pozytywny wpływ na wiele różnych aspektów działania organizmu. Melisa i waleriana działają kojąco na nerwy, a szyszki chmielu skutecznie pomagają w zasypianiu. Jednocześnie istnieje także wiele roślin, które mają pozytywny wpływ na układ trawienny, wśród nich znajdują się także popularne przyprawy np. kminek lub rozmaryn. W czasie przeziębienia zaleca się picie herbatki z malin lub z lipy, ponieważ rozrzedzają one wydzielinę i pomagają w odkrztuszaniu.

Współczesna medycyna potwierdza skuteczność stosowania ziół i są one wykorzystywane do produkcji wielu nowoczesnych leków. W przypadku stosowania różnych naparów i wyciągów na własną rękę, trzeba jednak pamiętać o tym, że zioła mogą mieć również niekorzystny wpływ na zdrowie, jeśli będą wykorzystywane niezgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin