Walka na pomorzu – dopalacze

Możliwość komentowania Walka na pomorzu – dopalacze została wyłączona 70
Walka na pomorzu – dopalacze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Walka z dopalaczami trwa już w naszym kraju dłuższy czas, pomimo że sprzedaż przez Internet odbywała się już 2-3 lata zanim powstał jakikolwiek sklep stacjonarny (pierwszy powstał w Łodzi), rząd zaczął je zwalczać dopiero, kiedy stały się wysypką na polskim rynku. Problemem w delegalizacji jest to, że niektóre składniki znajdujące się w dopalaczach znajdują się również w… paście do zębów lub w krowim mleku. W jakiś jednak sposób udało się to zdelegalizować chociażby w Niemczech, czy częściowo na wyspach brytyjskich. W miastach turystycznych Polski dzieci mijają na ulicy tabliczkę z napisem „Dopalacze ->”.

Rozmowa o tym co dobre a co złe mogłaby się długo ciągnąć, istotne żeby zachować pewne granice – nie sprzedawać nieletnim od strony sprzedawców, a nie przesadzać od strony konsumenta.

Okres wakacyjny już powoli zbliża się do swojego końca, a my rozmyślamy o minionym urlopie, podsumowując to co działo się na naszych wakacyjnych wypadach. Każdy rok oznacza jakieś wyznaczone trendy, tym razem oprócz standardowych imprez typu Przystanek Woodstock czy festiwali typu Opener znalazł się też drugi aspekt – legalne substytuty nielegalnych substancji sprzedawane na całym pasie nadmorskim, dziesiątki punktów zostało otwartych w Mielnie, Kołobrzegu, Ustce, Niechorzu, czy Pobierowie.
W Polsce zaczęła się konkurencja nie tylko na rynku sprzedaży detalicznej, ale również na poziomie hurtowni dopalaczy, co daje coraz szersze pole do popisu w strefach cenowych.

Podczas sezonu żniwa miały również innego rodzaju firmy, które wspierają przemysł hotelarski, wszelkiego rodzaju wymienniki ciepła, czy firmy gastronomiczne. Państwo już zaczyna działania związane ze zwalczaniem tego co negatywne, a rozwijaniem tego co pozytywne. Najlepszym przykładem może być ustawa wprowadzona niedawno przez Polski rząd, a raczej nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zdelegalizowano np. mefedron czy też substancje używane w mieszankach ziołowych. Efekty zobaczymy za rok, albo i wcześniej.

Inne wpisy:

admin

View all contributions by admin